Muslimský starosta Londýna pod palbou: Jeho chování po teroristickém útoku všechny šokovalo

Muslimský starosta Londýna pod palbou: Jeho chování po teroristickém útoku všechny šokovalo
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Sadiq Khan
25 / 03 / 2017, 14:00

Na londýnského starostu Sadiqa Khana se snesla kritika ze chování, které předvedl po teroristickém útoku ze středy.

Muslimský starosta Sadiq Khan se stal terčem kritiky za to, co bezprostředně po spáchání teroristického útoku dělal. Obyvatelé Velké Británie očekávali jako samozřejmost, že Khan vydá okamžitě po útoku prohlášení, v němž teroristický útok odsoudí. To však nepřišlo.

Londýnský starosta vydal prohlášení až dvě hodiny po útoku. Khan pak vydal stručné prohlášení, že se stal ,,vážný incident blízko britského parlamentu, který je považován za teroristický útok". A popřál upřímnou soustrast všem pozůstalým.

 

Mnohé Brity i uživatelé sociálních sítí však Khanovo chování po útoku neuspokojilo, právě naopak, Vyčítají mu vzhledem k vážnosti situace pomalé a nedostatečné jednání, ,,neupřímnost" a obsah jeho prohlášení, které následovalo až několik hodin po teroristickém útoku.  

 

Další uživatelé Twitteru pak napsali, že jeho prohlášení stejně učinilo ve výsledku ,,nulový rozdíl". Vyzývají ho k tomu, aby veřejně odsoudil Islámský stát, který za útokem stojí.

Khan čelil kritice i minulý rok, když prohlásil, že Britové si musejí na teroristické útoky zvyknout, protože jsou ,,nedílnou součástí života ve velkoměstě".

 

psali jsme:

VIDEO: V Londýně řádil muslimský terorista: čtyři lidi zabil, dalších čtyřicet zranil

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.