Muslimský teroristický vůdce, který toužil po uznání Islámským státem, byl zastřelen na Filipínách

Muslimský teroristický vůdce, který toužil po uznání Islámským státem, byl zastřelen na Filipínách
Autor: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
06 / 01 / 2017, 16:00

Vůdce teroristické buňky na Filipínách Mohammad Jafar Maguid, byl zastřelen na filipínském ostrově Mindanao.

Tři jeho spolupracovníci byli zatčeni. Buňku, kterou Maguid vedl, se nazývala Ansarul Khilafah, a prováděla pravidelné útoky na civilisty ve snaze se zalíbit Islámskému státu, uvedla filipínská policie.

Ansarul Khilafah je jednou z moha islamistických teroristických skupin na ostrově Mindanao. Ostrov je zároveň místem, kde je v hojné míře zastoupena muslimská většina, která tvoří asi 5% z populace.

Čtěte také: Jordánsko odsoudilo pět členů Islámského státu k trestu smrti oběšením

Regionální policejní šéf Cedric Train řekl agentuře AFP, že Maguid byl hledán zejména pro bombové útoky, které často teroristická skupina prováděla na veřejných místech, například  festivalech. Skupina měla vyvěšenou vlajku Islámského státu ve svých táborech, protože toužila po jeho uznání, uvedl pro AFP Train.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

související:

Islámský stát plánuje hromadné chemické útoky na Velkou Británii. Dokáže vyrobit sám i chemické zbraně, říká náměstek britského ministra vnitra

Těžce ozbrojená buňka Islámského státu byla rozprášena. Chtěla na Nový rok spáchat rozsáhlý teroristický útok v Moskvě

Indonéská policie zabila při razii dva islámské militanty. Ti předtím zaútočili mačetami

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace