Muslimský uprchlík obhajoval znásilnění malého chlapce slovy "U nás doma se to smí"

Muslimský uprchlík obhajoval znásilnění malého chlapce slovy &quote;U nás doma se to smí&quote;
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
02 / 09 / 2016, 09:00

Dvacetiletý muslimský migrant znásilnil v Sydney desetiletého chlapce. U soudu tvrdil, že to, "co udělal, není zločin, protože v jeho vlasti je to dovolené."

Obžalovaný Mufiz Rahaman se u soudu v Sydney ve středu přiznal k sexuálnímu útoku na desetiletého uprchlíka a dodal, že v jeho rodné Barmě není považováno znásilňování dětí za morálně špatné. Podle Mufize Rahamana je to v jeho zemi dokonce "kulturně přijatelné." Před soudem pachatele také tvrdil, že chlapec s ním šel dobrovolně, za peníze. Zdroj: dailymail.co.uk

Oběť i pachatel patří k muslimskému kmenu Rohingyů, který je jedním z nejutlačovanějších etnik současnosti. Na Barmě čelí genocidě a jeho příslušníci prchají před náboženským pronásledováním i do Austrálie.

Chlapec žil se svým otcem od roku 2013 v ubytovně na jižním předměstí Sydney. K sexuálnímu napadení mělo dojít loni 8. ledna, kdy se Rahaman dostal do chlapcovy ložnice a přemlouval ho k sexu za peníze. Chlapcův otec  se v tu chvíli vrátil a syn se začal bránit s tím, že ho Rahaman znásilnil. Dvacetiletý migrant byl zatčen až dva dny poté , co incident oznámil jiný rodinný příslušník. Rahaman imigroval do Austrálie v roce 2012 a u soudu se obhajoval také tím, že byl v dětství obětí  sexuálního zneužívání.

Pachatel byl usvědčen testem DNA porovnávaným se spermatem nalezeným na oběti. Podle soudce není obžalovaný schopen pochopit, že jeho útok by mohl napadeného chlapce „fyzicky i z psychologického hlediska nějak poškodit. Rahaman podle soudce, s ohledem na zvyklosti v jeho původní vlasti, nepovažuje sexuální napadení za morálně špatné a necítí se tak být jakkoliv odpovědný za svoje konání, čímž prokázal „nedostatek morálky“. Zdroj:eurodenik.cz

„Je třeba z toho udělat odstrašující příklad. Aby tento zločin s ohledem na dětství pachatele nebyl považován za kulturně přijatelné chování,“ dodal soudce.

Soudce odsoudil Rahamana na pět let vězení s tím, že nárok na podmínečně propuštění nastane až v březnu 2018. Soudce přitom poznamenal, že u muže hrozí "střední až vysoké riziko opětovného páchání této trestné činnosti."

 

Obdobný případ znásilnění se odehrál ve vídeňském plaveckém areálu Theresienbad již 2. prosince loňského roku. Teprve desetiletého chlapce zatáhl uprchlík z Iráku (20) do převlékací kabinky, stáhl mu plavky a brutálně ho znásilnil. Chlapeček křičel o pomoc, ale ani to násilníka nezastavilo. Policii pak řekl, že věděl, že dělá špatnou věc, ale nemohl si prý pomoci, protože neměl sex asi čtyři měsíce. Pachateli hrozilo až 15 let vězení, soud se ale nakonec přiklonil k mírnějšímu trestu šesti let. Zohlednil přitom skutečnost, že pachateli je méně než 21 let, v minulosti nebyl trestán a že se nachází v obtížné životní situaci. Zdroj: idnes.cz, blesk.cz
Tagy článku