Muslimští manželé plánovali teroristický útok v Londýně.

Muslimští manželé plánovali teroristický útok v Londýně.
Autor fotografie: Thames Valley Police|Popisek: Pětadvacetiletý Mohammad Rehman a jeho o rok mladší manželka Sana Ahmed Khan
30 / 12 / 2015, 10:15

AKTUALIZOVÁNO / Britský soud v úterý odsoudil manželský pár za plánování velkého teroristického útoku v Londýně. Oba dostali doživotí.

Pětadvacetiletý Mohammad Rehman a jeho o rok mladší manželka Sana Ahmed Khan připravovali bombový útok v Londýně. Zaútočit chtěli 7. července u příležitosti desátého výročí sebevražedných bombových útoků. "Osamělý vlk" se svojí manželkou byli příznivci islámského státu a oba byli podle policie "samouci", kteří se inspirovali islámským terorismem.

Džihádisté plánují bombový útok v centru Londýna. Terčem je britská královna

Rehman na Twitteru pod aliasem "Silent Bomber" v květnu zveřejnil tweet kde žádal o radu, který cíl si zvolit: "Na nákupní centrum Westfield, nebo londýnskou podzemku? Ocenil bych nějakou radu" 

Díky penězům své manželky Sany Khan doma nahromadil přes deset kilogramů chemikálií potřebných k výrobě bomby, které zakoupili přes eBay. Nafilmoval si na své zahradě dokonce malou zkušební explozi.

Podle obžaloby Rehmanovi chybělo jen několik dní k dokončení nálože, která by si při odpálení v hlavním městě vyžádala četné oběti. "Oba byli velmi blízko k provedení útoku. Měli vše, co bylo potřeba pro výrobu bomby, chyběl jim už jen detonátor," uvedl prokurátor Tony Badenoch.

Zdroj: lidovky.czeuronews.comtribune.com.pk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace