Muslimští manželé smí manželky mlátit. Ale "jen trochu"

Muslimští manželé smí manželky mlátit. Ale &quote;jen trochu&quote;
30 / 05 / 2016, 07:00

Pákistánská rada islámské ideologie navrhla novelu zákona, podle které mají muži právo „trochu mlátit“ své ženy jako kázeňský trest, informuje pákistánský list Express Tribune.

Rada islámské ideologie je ústavní orgán, který poskytuje parlamentu doporučení ohledně islámských zákonů. Ale projednání těchto doporučení není pro parlament povinné.

„Mužům je třeba dovolit trochu bít své ženy, neplní-li jeho rozkazy anebo odmítají oblékat se podle jejich přání," uvádí list výňatek z novely zákona, jehož kopii dostal k dispozici.

Návrh zákona rovněž považuje za přípustné uplatnění tohoto trestu vůči ženám, které nenosí závoj, mluví s neznámými lidmi, mluví nahlas, že je mohou slyšet cizí lidé, a poskytují někomu peněžní podporu bez souhlasu manžela.

Předtím zamítla Rada islámské ideologie Zákon o ochraně žen před násilím (PPWA) z roku 2015 a označila ho za „neislámský." Nynější návrh má být zaslán Radou Pandžábskému shromáždění. Zdroj: cz.sputniknews.com, rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace