Muslimští manželé z Turecka plánovali teroristický útok ve Frankfurtu

Muslimští manželé z Turecka plánovali teroristický útok ve Frankfurtu
Autor fotografie: Pixabay/jp26jp|Popisek: Ilustrační foto
01 / 05 / 2015, 12:15

Německá policie intenzívně hledá další spolupachatele, chtěli zaútočit na dnešní cyklistický závod. Ten musel být zrušen.

Podezřelí jsou pětatřicetiletý Němec tureckého původu a jeho o rok mladší turecká manželka. Podle frankfurtského vrchního státního zástupce policisté v jejich domě nalezli plně funkční trubicovou bombu a roznětku k ní. Kromě nálože v domě byla i rozebraná útočná puška a 100 ostrých nábojů. 


Zdroj YouTube, TomoNews US

Celý případ podle německé policie souvisí s islámským extremismem. Zadržený muž udržoval styky s německými salafisty, kteří se hlásí k radikálnímu islámu. Deník Die Welt s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování uvedl, že se podezřelý snažil navázat kontakt i s teroristickou sítí Al-Káida. 

Cílem teroristů byl dnešní cyklistický závod, na který bylo přihlášeno přes 5 tisíc cyklistů. Původně se předpokládalo, že se pouze změní trasa závoda, ale nakonec dospěla policie k závěru, že ohrožení závodníků i veřejnosti je natolik závažné, že musela, i přes odpor závodníků, celou akci zrušit.

Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung, ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.