Muslimští sourozenci byli vyvedeni z letadla. Pasažéři se domnívali, že jde o členy Islámského státu

Muslimští sourozenci byli vyvedeni z letadla. Pasažéři se domnívali, že jde o členy Islámského státu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: letadlo
24 / 08 / 2016, 17:00

Incident se odehrál jednom londýnském letišti, kdy se tři muslimští sourozenci chystali odletět do Neapole na dovolenou. Když už se chystalo letadlo odlepit od země, vtrhla do něj policie a kvapem vyvedla trojici z letadla.

Důvodem bylo podezření a zároveň obavy ostatních cestujících, že patří k Islámskému státu, protože si vyměňovali SMS zprávy v arabštině a v některých se psalo o ,,chvále Alláha". Policie a tajná služba MI5 je pak následně přes hodinu vyslýchaly.

Podle Sakiny Dharasové, jedné ze zadržených, jí při výslechu agent MI5 řekl, že podle jednoho z cestujících je trojice členy Islámského státu, což důrazně odmítla. Zároveň ji agent požádal, aby mu ukázala zprávy na mobilní aplikaci WhatsApp a další součástí výslechu byly i otázky týkajícího se osobního a pracovního života sourozenců.

Dharasová též odmítla, že by si vyměňovala se svými sourozenci zprávy v arabštině, když podle jejích slov nehovoří arabsky, protože jsou indického původu. Islám je v Indii druhým nejrozšířenějším náboženstvím po hinduismu.

Britská letecká společnost EasyJet se za incident omluvila, sourozenci se však domnívají, že se stali terčem rasové diskriminace.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku