Muslimští sourozenci byli vyvedeni z letadla. Pasažéři se domnívali, že jde o členy Islámského státu

Muslimští sourozenci byli vyvedeni z letadla. Pasažéři se domnívali, že jde o členy Islámského státu
Autor: redakční databáze|Popisek: letadlo
24 / 08 / 2016, 17:00

Incident se odehrál jednom londýnském letišti, kdy se tři muslimští sourozenci chystali odletět do Neapole na dovolenou. Když už se chystalo letadlo odlepit od země, vtrhla do něj policie a kvapem vyvedla trojici z letadla.

Důvodem bylo podezření a zároveň obavy ostatních cestujících, že patří k Islámskému státu, protože si vyměňovali SMS zprávy v arabštině a v některých se psalo o ,,chvále Alláha". Policie a tajná služba MI5 je pak následně přes hodinu vyslýchaly.

Podle Sakiny Dharasové, jedné ze zadržených, jí při výslechu agent MI5 řekl, že podle jednoho z cestujících je trojice členy Islámského státu, což důrazně odmítla. Zároveň ji agent požádal, aby mu ukázala zprávy na mobilní aplikaci WhatsApp a další součástí výslechu byly i otázky týkajícího se osobního a pracovního života sourozenců.

Dharasová též odmítla, že by si vyměňovala se svými sourozenci zprávy v arabštině, když podle jejích slov nehovoří arabsky, protože jsou indického původu. Islám je v Indii druhým nejrozšířenějším náboženstvím po hinduismu.

Britská letecká společnost EasyJet se za incident omluvila, sourozenci se však domnívají, že se stali terčem rasové diskriminace.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace