Muslimští studenti bojkotovali připomínku Holocaustu: Do p.dele s Izraelem, osvoboďte Palestinu!

Muslimští studenti bojkotovali připomínku Holocaustu: Do p.dele s Izraelem, osvoboďte Palestinu!
Autor: Flickr.com|Popisek: památník Holocaustu
01 / 02 / 2017, 10:00

Připomínka dne Holocaustu vyvolala mezi muslimy v jedné německé škole silný nesouhlas.

Muslimští studenti v jedné škole v německém Gelesenkirchenu protestovali proti účasti své školy na dnu, který připomíná hrůzy Holocaustu. Tvrdě se také opřeli do Izraele.

Ředitel školy Günter Jahn vyslovil pro tento názor pochopení, když prohlásil, že je dobré, že někteří studenti zastávají kritická stanoviska. Podle něho to může rozproudit obecnější debatu o událostech, které se staly v minulosti. V určitých komunitách je podle něho kritika Izraele namístě.

Účast školy na připomínkovém dnu však vyvolala mezi muslimskými studenty doslova pozdvižení a především ostrý nesouhlas. Tabule tříd byly pomalovány hanlivými nápisy jako například ,,do p.dele s Izraelem". Podle jednoho jejich učitele prohlásilo mnoho muslimských studentů, že se události prostě nezúčastní.

Celá událost pobouřila ředitele jeruzalémské pobočky centra Simona Wiesenthala, známého ,,lovce nacistů". Efraim Zuroff prohlásil, že muslimští studenti potřebují ve věci Holocaustu ,,dovzdělat". Podle něho by bylo zvlášť nešťastné, kdyby byli z podobných aktivit, jako je právě připomínka Holocaustu, vylučováni.

 

psali jsme:

V Británii vzrostl počet protižidovských incidentů

Goebbelsova sekretářka necítí vinu za nacistické zločiny

 

 

Zdroj: jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace