Muslimští studenti hrozili ve škole ,,nevěřícím": Uřízneme vám hlavy ve jménu Islámského státu!

Muslimští studenti hrozili ve škole ,,nevěřícím&quote;: Uřízneme vám hlavy ve jménu Islámského státu!
Autor: flickr.com|Popisek: Islámský stát
10 / 03 / 2017, 10:00

Muslimští studenti na jedné střední škole v Austrálii otevřeně vyhrožovali ostatním, že jim uřežou hlavy ve jménu Islámského státu.

Policie vyšetřuje události, které se staly na chlapecké střední škole v Austrálii. Skupina muslimských žáků totiž vyhrožovala ,,nevěřícím" žákům i učitelskému sboru, že jim uříznou hlavu, a to ve jménu IS. ,,Nemuslimský" personál téměř denně musel poslouchat verbální výhrůžky a narážky na to, že jsou ,,nevěřící". Ženám také bylo zakazováno se účastnit různých oficiálních akcí školy.

Ředitel školy Chris Griffiths byl odvolán proto, že nedokázal zabránit radikalizaci muslimských studentů a nespolupracoval důsledně na ,,deradikalizačním" programu v rámci školy. Školu navštěvuje většina muslimských žáků a byla již nějakou dobu problémová právě kvůli muslimským studentům.

Podle policie nechal odvolaný ředitel dojít situaci tak daleko, že došlo k radikalizaci muslimských studentů, s níž odmítl Griffiths něco dělat. Sám měl přestoupit na islám. Za několik let, co byl Griffiths ve funkci, se zhoršily vztahy mezi vedením školy a policií. Odvolaný ředitel měl studentům ,,radit", aby policii neposlouchali a nazývali její příslušníky ,,prasaty".

Policie nyní zahájila vyšetřování a chce vyhrocenou situaci panující na škole uklidnit.

 

psali jsme:

VIDEO: Další britské město ovládli muslimové. Podívejte se na šokující video

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace