Muslimští učitelé v Birminghamu opakovaně mlátili žáka. Špatně recitoval Korán

Muslimští učitelé v Birminghamu opakovaně mlátili žáka. Špatně recitoval Korán
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
10 / 08 / 2015, 21:15

Oba muži byli "pilíři islámské komunity" v převážně muslimské části města.

Šedesátiletý Mohammed Siddique a 23letý Mohammed Waqar stanuli před soudem v britském Birminghamu, byli obžalováni z fyzického napadení desetiletého chlapce. Měli ho mlátit plastovou holí přes nohy za to, že během náboženské výuky špatně recitoval Korán. Stalo se to nejméně čtyřikrát v období mezi 1. květnem a 13. červnem loňského roku. Oba muslimové byli zatčeni v červnu loňského roku poté, co byl případ nahlášen na policii. Chlapec měl monokl a modřiny na nohách.

Malá skupina Šaría pro Belgii vedená Abu Imranem je hodně slyšet. Demokracie je podle něj v rozporu s učením islámu, který ovládne Belgii a svět. 

Většina Britů změnila názor a považuje muslimy za hrozbu pro Velkou Británii.

Oba připustili, že dítě napadli a "způsobili mu utrpení a újmu na zdraví". Prokurátor Matthew Brook uvedl, že oba muži byli dobře známými "pilíři islámské komunity" v převážně muslimské části města. "Obžaloba měla dva hlavní cíle. Prvním bylo získat od obou mužů přiznání viny, a druhým bylo vzkázat muslimské komunitě, že podobné chování je nepřijatelné a nebude tolerováno. Obou cílů jsme dosáhli."

Celý případ byl prozatím odročen a oba muslimové, kteří potřebovali u soudu tlumočníka, byli propuštění na kauci.

Zdroj: dailymail.co.uk

Psali jsme také:

Islámský stát: Tak bude vypadat mapa Evropy za pět let. Vyzývá muslimy, ať se připojí k IS

Muslimský podvodník si stěžuje na výkon trestu v české věznici: nemohl jsem slavit ramadán

Muslimové v Německu mají novou islámskou banku, platí zde šaría.

Pro muslimy jsou větším problémem výroky Zemana, než útok na Charlie Hebdo

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace