Muslimští žáci na německé škole napadali "nevěřící" spolužáky."Zabijte křesťany!"

Muslimští žáci na německé škole napadali &quote;nevěřící&quote; spolužáky.&quote;Zabijte křesťany!&quote;
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
07 / 03 / 2015, 12:00

Deset žáků základní školy ve věku devíti a deseti lety šířilo nenávistné slogany mezi ostatními žáky. Případ vyšetřuje německá policie. Mluvčí místní mešity "si to nedokáže vysvětlit".

Ve stotisícívém městě Ulm v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko u hranice s Bavorskem, to vře mezi rodiči i žáky. Policie zahájila vyšetřování v místní muslimské komunitě.

Nenávistné výroky jako "Židé jsou ve fázi prasat", "Kristus je zlo a prokletí" nebo "Musíme zabít křesťany" zazněly z úst malých muslimských dětí na adresu jejich "nevěřících" spolužáků. Děti obhajovaly teroristy, kteří vyvraždili redakci pařížského nakladatelství Charlie Hebdo. Učitelé, kteří zaregistrovali tyto výroky i na hodinách výuky etiky ve čtvrtých třídách základní školy, zahájili vyšetřování, celou věc projednávala i školská rada.

Prošetřováním ve škole se zjistilo, že tyto děti - útočníci- tráví většinu svého volného času v některé z muslimských institucích. Podle vedení školy bylo nejvíce radikálních a nenávistných názorů zjištěno u dětí, které navštěvují místní mešitu, patřící Sdružení islámských kulturních center (VIKZ) . Právě VIKZ je jednou z největších muslimských organizací v Německu, zastřešující největší počet muslimských zařízení, včetně internátních škol.

Mluvčí mešity uvedl na žádost novinářů z Augsburger Allgemeine, že "si nedokáže vysvětlit, jak děti přišly na podobná prohlášení". Základní škola přijala rozsáhlá opatření reagující na alarmující zjištění. Ulm, mimochodem rodiště Alberta Einsteina, bylo vždy považováno za baštu islámského extrémismu.

Zdroj: focus.deaugsburger-allgemeine.de

Psali jsme také:

Antisemitismus na německých školách. Židé odhlašují svoje děti ze státních škol.

Zatýkání islámistů v německých Brémách. V ulicích jsou ozbrojenci se samopaly

Bavorská střední škola vsadila na komplexní zabezpečovací a poplachový systém firmy BOSCH

Švédská ochranka údajně napadla muslimského chlapce

Islámský stát - bezpečnostní hrozba číslo jedna

Ředitel švédské školy zakázal státní vlajku, aby neurazil národnostní menšiny

 

 

Tagy článku