Muslimští zaměstnanci v Amazonu se chystají k masovému protestu. Nedostali vyhrazená místa pro modlení

Muslimští zaměstnanci v Amazonu se chystají k masovému protestu. Nedostali vyhrazená místa pro modlení
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: muslimové
27 / 04 / 2017, 18:00

Muslimští členové ostrahy internetového gigantu Amazon se bouří. Nemají totiž zvláštní místa určená pro své modlitby.

Muslimští členové ostrahy internetového gigantu Amazon se bouří. Nemají totiž zvláštní místa určená pro své modlitby. Pro americký internetový gigant pracují i muslimští zaměstnanci a několik z nich je i členy ostrahy. Ti nyní kritizují vedení Amazonu, že nevyhradili svým muslimským zaměstnancům speciální prostory pro pravidelná modlení.

Amazon přivítal v lednu kontroverzní dekret Donalda Trumpa, který dočasně zakazuje vstup na půdu USA návštěvníkům ze sedmi muslimských států. Pro muslimy tak zatím žádné zvláštní prostory pro modlení řadových zaměstnanců nemá ani nechystá. To však pobouřilo muslimské zaměstnance, kteří střeží budovy Amazonu natolik, že chystají na 1. května veřejné protesty.

Muslimští zaměstnanci obviňují vedení největšího internetového obchodu z ,,dvojích standardů". Zaměstnanci, kteří totiž pracují na vyšších pozicích zahrnující špičkové technologie, mají k dispozici zvláštní místnost na modlení. to ovšem neplatí pro nižší pracovní pozice a také zaměstnance pracující v sekci potravního řetězce.

Někteří zaměstnanci sdružení v odborech a tři muslimští členové ostrahy, kteří pracují pro firmu Security Industry Specialists (SIS), již si najal Amazon na ostrahu svých budov, kritizují, že je jim odpíráno ,,právo" na to, aby se mohli pětkrát denně modlit. Poukázali také na skutečnost, že jiná náboženství než muslimské jsou záměrně protežována.

Jeden z muslimských členů ostrahy, Ismahan Ismail, který pracuje pro Amazon, řekl serveru ThinkProgress, že jim vedení internetového gigantu říká, ať se třeba modlí v autě. Ismail však podotkl, že ne všichni auto vlastní, a tak nemají vhodné prostory pro modlení.

Kromě veřejného protestu muslimských zaměstnanců Amazonu se chystají poslat zástupci muslimů v Seattlu vedení internetového obchodu dopis, v němž fakt, že muslimští zaměstnanci se nemají kde modlit, tvrdě kritizují.

 

psali jsme:

Vykopeme ti dítě z těla, ty nacistická štětko! Hrozí muslimové autorce protiislámského bestselleru

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.