Muslimům v USA se nelíbí nápis na památníku obětem 9/11

Muslimům v USA se nelíbí nápis na památníku obětem 9/11
04 / 09 / 2016, 10:00

Podle amerických médií protestují místní muslimové proti textu uvedeném na památníku v parku Hickories, kde je uvedeno, že za teroristický útok bylo odpovědných "devatenáct islámských teroristů."

 Muslimové z "Organization of the Southern Tier" z Johnson City  vyvolali polemiku o pomníku obětem největšího teroristického útoku na newyorská Dvojčata 11.9.2001, který nechali postavit radní dvacetitisícového města Owego ve státě New York k 15ti letému výročí.

Mluvčí muslimů uvedl, že slova "islámských teroristů" poškozují ostatní muslimy, kteří žijí v této části země. Požadují, aby bylo vypuštěno slovo "islámských" a nebo bylo nahrazeno za "teroristy Al-Káidy". Muslimové jsou prý "znepokojeni touto formulací, která podporuje nenávist vůči nim a hází prý všechny muslimy do jednoho pytle."

Zástupce města Donald Castellucci však oponuje, že se jedná o přesné historické pojmenování útočníků a dodal "Nechci žít v politicky korektním světě...Žijeme v reálném světě a bojujeme s terorismem, americkým, domácím, křesťanským, islámským, nazvěte to jak chcete. A nemáme právo věci zamlčovat. Myslíme si, že jsme přesně to, co se stalo."  Zdroj: wwmt.comwicz.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.