Muž hrozil lidem smrtí, pokud nepřijmou za svůj Korán

Muž hrozil lidem smrtí, pokud nepřijmou za svůj Korán
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Korán
16 / 06 / 2016, 07:45

Muž v Texasu byl zatčen za výhrůžky smrtí.

Policie v texaském městě Denton zajistila ve středu muže původem z Iráku, který měl veřejně vyhrožovat smrtí těm, kteří nepřijmou za svůj Korán. Peshwaz Azad Waise měl rozdávat v knižní podobě vybraným lidem Korán, nutit je, aby jej přijali, a poté dali vojenskému knězi, nebo zemřou.

Muž měl vyhrožovat lidem podle policie blízko restaurace IHOP v areálu severotexaské univerzity. Podle policie v Dentonu měl při výslechu muž stále mluvit o Bohu a Alláhovi, přičemž hovořil nesouvisle a nechoval se racionálně.

Policie přišla do kontaktu s Waisem několikrát, naposledy v úterý, když se nedovoleně dostal do areálu severotexaské univerzity. Muž byl vyzván, ať prostory opustí, což však neučinil. Ve středu pak byla policie upozorněna na muže, který měl v chirurgickém centru v Dentonu rozdávat kopie Koránu. 

Po zatčení byl Waise převezen do vězení v Dentonu, kde čeká na to, až bude oficiálně obviněn za proklamování teroristických hrozeb.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace