Muž, který strhl muslimské dívce nikáb, byl odsouzen ,,natvrdo" do vězení

Muž, který strhl muslimské dívce nikáb, byl odsouzen ,,natvrdo&quote; do vězení
Popisek: muslimská dívka
05 / 07 / 2017, 07:45

Šestapadesátiletý Brit, který loni strhl nikáb mladé muslimce a vulgárně jí nadával, dostal od soudu nepodmíněný trest.

Peter Scotter byl odsouzen k 15 měsícům nepodmíněného trestu za to, že minulý rok slovně zaútočil na mladou muslimku před nákupním centrem v britském Sunderlandu.

Tam žena čekala s devítiletým synem na manžela, když k ní Scotter přistoupil, prudce jí strhl nikáb a začal vulgárně nadávat, že je ,,zasraná a hloupá" muslimka a ať ,,táhne" z Velké Británie pryč, protože je to ,,jeho země" a ona se musí řídit ,,našimi zasranými pravidly." Nikáb měl Scotter potom prudce hodit na zem. V průběhu incidentu přišel před nákupní centrum manžel mladé ženy a útočníka se mu podařilo setřást za asistence několika kolemjdoucích.

Žena sice z útoku vyvázla bez zranění, ale podle soudu utrpěla velký šok, že ani nevnímala, co jí Scotter říká. Ten se sice u soudu k činu přiznal, ale dodal, že žena mohla být klidně sebevražednou atentátnicí.

Scotterův obhájce pak konstatoval, že obžalovaný byl v době incidentu ,,beznadějně" opilý, a proto se dopustil tohoto ,,ignorantského a ,,opovrženíhodného" chování. Soudce však neobměkčil a ten poslal Scottera za rasově motivovaný útok na 15 měsíců do vězení nedpodmíněně.

 

psali jsme:

VIDEO: Muž strhl z ženy nikáb a křičel: Jsi v naší zemi, ty zas.aná muslimko!

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku