Muž, který strhl muslimské dívce nikáb, byl odsouzen ,,natvrdo" do vězení

Muž, který strhl muslimské dívce nikáb, byl odsouzen ,,natvrdo&quote; do vězení
Popisek: muslimská dívka
05 / 07 / 2017, 07:45

Šestapadesátiletý Brit, který loni strhl nikáb mladé muslimce a vulgárně jí nadával, dostal od soudu nepodmíněný trest.

Peter Scotter byl odsouzen k 15 měsícům nepodmíněného trestu za to, že minulý rok slovně zaútočil na mladou muslimku před nákupním centrem v britském Sunderlandu.

Tam žena čekala s devítiletým synem na manžela, když k ní Scotter přistoupil, prudce jí strhl nikáb a začal vulgárně nadávat, že je ,,zasraná a hloupá" muslimka a ať ,,táhne" z Velké Británie pryč, protože je to ,,jeho země" a ona se musí řídit ,,našimi zasranými pravidly." Nikáb měl Scotter potom prudce hodit na zem. V průběhu incidentu přišel před nákupní centrum manžel mladé ženy a útočníka se mu podařilo setřást za asistence několika kolemjdoucích.

Žena sice z útoku vyvázla bez zranění, ale podle soudu utrpěla velký šok, že ani nevnímala, co jí Scotter říká. Ten se sice u soudu k činu přiznal, ale dodal, že žena mohla být klidně sebevražednou atentátnicí.

Scotterův obhájce pak konstatoval, že obžalovaný byl v době incidentu ,,beznadějně" opilý, a proto se dopustil tohoto ,,ignorantského a ,,opovrženíhodného" chování. Soudce však neobměkčil a ten poslal Scottera za rasově motivovaný útok na 15 měsíců do vězení nedpodmíněně.

 

psali jsme:

VIDEO: Muž strhl z ženy nikáb a křičel: Jsi v naší zemi, ty zas.aná muslimko!

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace