Muž měl diamanty nacpané ve spodním prádle, byl zatčen

Muž měl diamanty nacpané ve spodním prádle, byl zatčen
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: diamant
20 / 01 / 2017, 12:30

Policie na pařížském nádraží řešila velmi zvláštní případ.

Na jednom z mnoha pařížských nádraží totiž policie zatkla muže, který měl spodní prádlo doslova napěchované diamanty, navíc velmi vzácnými.

Policie zjistila, že muž měl diamanty různých velikostí připevněný ke spodnímu prádlu umělohmotnými balíčky.

Ty vážily asi jedno kilo a celková jejich hodnota byla odhadnuta francouzským expertem asi na 250 000 liber (zhruba 7 500 000 korun). Muž, jehož jméno média neuvádí, cestoval vlakem do Bruselu. Do Francie předtím přijel z afrického Konga.  

Převážení takto vzácných diamantů a vůbec drahých kamenů se řídí směrnicemi EU a jsou striktně kontrolovány. Jestli byl muž obviněn  či vzat do vazby, však média neuvádějí.

 

související: 

Migrant skrytý v palubní desce auta se chtěl dostat do španělské Ceuty

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.