Muž s alžírskými kořeny ohrožoval nožem lidi u Máchova jezera a provolával Alláhu akbar

Muž s alžírskými kořeny ohrožoval nožem lidi u Máchova jezera a provolával Alláhu akbar
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: útočník s nožem
23 / 08 / 2016, 06:00

Soudce poslal do vazby pětadvacetiletého muže z Prahy obviněného z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví.

V kempu v Doksech ohrožoval lidi nožem a provolával Alláhu akbar, sdělila regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Incident se stal při víkendovém tanečním festivalu na Máchově jezeře. Muž v sobotu kolem půl desáté ráno obtěžoval hosty v kempu Bílý kámen. Když ho pracovníci bezpečnostní agentury vykázali, s nožem v ruce vyhrožoval násilím nejprve jim a potom i ostatním návštěvníkům areálu.

Policisté agresivního muže zadrželi a umístili do policejní cely. ,,Jde o českého státního příslušníka, jehož otec je z Alžírska. V době zadržení měl v sobě 1,79 promile alkoholu a drogy," dodala Baláková.

Vyšetřovatel mu 21. srpna předal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečiny nebezpečného vyhrožování a výtržnictví a potom, co ho vyslechl jako obviněného, podal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Důvodem byla obava, že by ve své trestné činnosti pokračoval. Státní zástupce a dnes odpoledne také soudce tento podnět akceptovali a soudce ho včera poslal do vyšetřovací vazby.

Zdroj: ČTK, Policie ČR

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.