Muž s nožem pobodal pět ve Francii pět lidí. Neskončil ve vězení, ale na psychiatrii

Muž s nožem pobodal pět ve Francii pět lidí. Neskončil ve vězení, ale na psychiatrii
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: útok nožem
18 / 01 / 2017, 15:00

Muž s nožem vyděsil včera večer noční Paříž.

Dvacetiletý mladík včera u francouzského Lyonu pobodal pět lidí. Podle policie vtrhl útočník do hotelové restaurace a pobodal zde jednu ženu.

Ihned potom se přesunul k nedaleké restauraci McDonald's, kde pobodal čtyři zákazníky.

Pak podle informací policie běžel na autobus, kde byl zásahovou jednotkou složenou ze 30 policistů zatčen. Při těchto dvou útocích došlo k jednomu vážnějšímu zranění, ostatní utržili jen lehká poranění.

Policie umístila útočníka zatím do psychiatrického zařízení. Vyloučila již, že se jednalo o teroristický útok a případ nyní vyšetřuje.

 

psali jsme:

Afghánský migrant brutálně pobodal křesťanskou ženu, protože četla z Bible. Trpím osobními problémy, řekl policii

Muž pobodal policisty hlídkující v bruselském Schaerbeeku. Podle úřadů jde o teroristický útok

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.