Muž s nožem zaútočil v londýnském metru s výkřikem "To je za Sýrii!"

Muž s nožem zaútočil v londýnském metru s výkřikem &quote;To je za Sýrii!&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot
06 / 12 / 2015, 07:15

Při útoku zranil tři osoby, z toho jednu vážně. Policie šetří čin jako teroristický útok.

Ve stanici metra Leytonstone ve východním Londýně útočník s nožem vážně zranil jednoho muže. Další dva lidé byli zraněni lehce. Scotland Yard už prohlásili, že případ vyšetřuje jako teroristický čin. (Zdroj: novinky.cz, telegraph.co.uk). Jedná se o první teroristický útok na britské půdě od 22. května 2013. Útok přišel jen několik dní poté, co Británie zahájila své první letecké údery proti teroristickým cílům v Sýrii.

"Čepel džihádu" - extrémisté oslavují nůž jako nejlepší nástroj teroru

Policie přijala informace o incidentu v sobotu krátce po 19. hodině. Muž prošel turnikety a začal nožem ohrožovat cestující, včetně několika rodin s dětmi. Na místě vypukla panika a lidé se snažili dostat co nejrychleji pryč. Policie byla na místě do sedmi minut a útočníka zneškodnila. Cestujícím se povedlo zaznamenat dramatické okamžiky na mobilní telefon.


"Byl vysoký a černý, měl na sobě černou bundu a na hlavě čepici. Vypadalo to, že lidi napadá náhodně," uvádí jeden ze svědků. Policie už vyzvala svědky, kteří natáčeli útok mobilními telefony, aby poskytli důkazy pro vyšetření útoku.

Palestinci zaútočili proti Izraelcům osobním autem i nožem

Současně vyzývá veřejnost, aby zůstala v klidu, nicméně "pozorná a ostražitá". Hrozba teroristického útoku je stále velmi vysoká. V Británii platí druhý nejvyšší stupeň protiteroristických opatření. To znamená, že útok je "vysoce pravděpodobný". Vláda tento stupeň zavedla loni v srpnu kvůli ohrožení souvisejícímu s činností IS.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace