Muž s výkřikem "Alláhu akbar!" zaútočil s nožem na německém nádraží

Muž s výkřikem &quote;Alláhu akbar!&quote; zaútočil s nožem na německém nádraží
10 / 05 / 2016, 09:45

AKTUALIZOVÁNO / Jednoho muže zabil a další tři osoby zranil, z toho jednu těžce.

20:30 / Podle informací deníku Süddeutsche Zeitung je mladý muž obviněn z vraždy a pokusu o vraždu. Oznámil to bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann (CSU) po jednání kabinetu v Mnichově. Na místě činu byly nalezeny stopy léků. Mladý Němec se zřejmě potýkal s problémy s drogami a podle všeho měl i psychické problémy.

11:10 / 27letý muž pochází z Hesenska a při zatčení se k činu doznal. Nožem zranil celkem čtyři osoby, 50letý muž zemřel po převozu do nemocnice, další osoby ve věku 58, 55 a 43 let jsou zranění, z toho jeden těžce. Podle policie je možné, že je pachatel drogově závislý. Zdroj: stern.de 

9:45 / K útoku došlo dnes brzo ráno na nádraží v bavorském Grafingu nedaleko Mnichova. Během útoku s nožem vykřikl  "Alláhu Akbar!" uvedl Bayerischer Rundfunk. Útočník bodl do zad prodejce novin a další tři lidi zranil.

Podezřelý pachatel byl krátce na to zatčen a bavorská policie jeho čin aktuálně vyšetřuje. Policisté pouze oznámili, že nevylučují teroristickou povahu činu, ale že muž byl mladý Němec, který nemá čistý trestní resjtřík. Zdroj: rt.com, echo24.cz

Alternativní mapa kriminality uprchlíků? Výsledek zamlčování a "kouzlení se slovy"?

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace