Muž se procházel po pěšině v Řečkovicích, u cesty našel funkční ruční granát

Muž se procházel po pěšině v Řečkovicích, u cesty našel funkční ruční granát
Autor fotografie: FB Městská policie Brno|Popisek: Granát
13 / 04 / 2021, 17:00

Pozoruhodný nález učinil muž během procházky v Řečkovicích.

Během nedělní procházky v Řečkovicích si mladý muž všiml v trávě předmětu, který mu z dálky připomínal tenisový míček. Když ho však vyšlapaná cesta dovedla blíž, uvědomil si, že by se mohlo jednat o granát. Na tísňové lince 156 slíbil, že v bezpečné vzdálenosti počká na příjezd hlídky a ke zbrani ji navede.

Strážníci rychle přijeli do ulice Terezy Novákové a spěchali za bývalý kasárenský objekt. Na louce hned u pěšiny skutečně uviděli velmi zachovalý a pravděpodobně plně funkční ruční granát. Potvrdil to i přivolaný policejní pyrotechnik. Před jeho příjezdem i za jeho přítomnosti strážníci hlídali, aby se k nebezpečné zbrani nikdo další nepřibližoval.

Při uzavírání poměrně rozsáhlého prostoru jim asistovala ještě jedna hlídka městské policie. Pyrotechnik potom nález odborně zajistil a odvezl. Případ si převzali policisté. 

 

Zdroj: TZ Městská policie Brno

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.