Muž se sekyrou vyhrožoval židům před synagogou v britském Prestwichi

Muž se sekyrou vyhrožoval židům před synagogou v britském Prestwichi
Autor: Flickr.com|Popisek: židé
09 / 10 / 2016, 15:00

Pětačtyřicetiletý muž v pondělí ze svého vozu verbálně vyhrožoval skupině židů před synagogou ve městě Prestwich blízko Manchesteru. Nikoho přitom nezranil.

Incident se stal na židovský svátek Nového roku Roš ha - šana. Na místo byla ihned zavolána policie, která ještě ten den muže zatkla a obvinila z nedovoleného držení zbraně a antisemitského (rasistického) chování.

Muž byl ,,prozatimně" do 31. října propuštěn kauci, přičemž policie případ stále vyšetřuje, jak uvedl Steve Wightman - Love z policejního týmu v Prestwichi. Zároveň ujistil, že policie bere tyto činy ,,extrémně vážně".

Podle mluvčího místní židovské komunisty se jednalo o ,,ošklivý" incident, přičemž židovská komunita oceňuje rychlost a korektní jednání policie. Město Prestwich je známé svým silným židovským zastoupením a košer obchody.

 

Zdroj: jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace