Muž se snažil najet autem do davu lidí u pařížské mešity, byl policií zatčen

Muž se snažil najet autem do davu lidí u pařížské mešity, byl policií zatčen
29 / 06 / 2017, 21:00

Policie zatkla muže, který se snažil vrazit autem do davu lidí před mešitou v pařížském předměstí Creteil. Informoval o tom server RT. Podle policie nebyl nikdo při incidentu zraněn. Deník Le Parisien uvádí, že muž byl arménského původu a nebyl v době útoku pod vlivem alkoholu či omamných látek.

/AKTUALIZOVÁNO/ Útočník chtěl podle prvních slov pomstít teroristický útok v Paříži z listopadu 2015 a pokus o teroristický útok, který se odehrál na Champs-Élysées, kdy do policejní dodávky úmyslně narazil islamista. Skutečný motiv muže nyní pařížská policie vyšetřuje. Útočník chtěl prorazit ve svém voze bariéry, které stojí u mešity, což se mu však podle policie nepodařilo a usnadnilo jeho zatčení. 

 

Podrobnosti připravujeme...

psali jsme:

Další útok autem: Muž najel do davu lidí na ulici v Londýně, tři z nich zranil

 

Zdroj: rt.com, leparisien.fr

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace