Další teroristický útok? Muž se snažil najet autem do lidí v nákupní zóně v Antverpách. Byl zatčen policií

Další teroristický útok? Muž se snažil najet autem do lidí v nákupní zóně v Antverpách. Byl zatčen policií
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
23 / 03 / 2017, 14:30

Jen den po teroristickém útoku v Londýně chtěl spáchat stejný čin neznámý muž v Antverpách. Byl policií zatčen.

/AKTUALIZOVÁNO/ Policie našla v autě zadrženého útočníka Mohameda R. několik nožů, brokovnici, kanystr na benzín a neznámou tekutinu. Okolí nákupní zóny bylo uzavřeno a na místě se pohybuje zvláštní policejní tým, která hledá, jestli na místě není bomba. Podle serveru RT je devětatřicetiletý muž radikálním muslimem a francouzským občanem. Belgický premiér Charles Michel k incidentu řekl, že policie odvedla skvělou práci při zadržení útočníka. Zatím není jasné, zda včerejší londýnský teroristický útok souvisí s incidentem v Antverpách.

 

Uvedla to odpoledne belgická policie, podle níž byla v této souvislosti zadržena jedna osoba. Podle serveru RT je muž zradikalizovaný muslim africké národnosti a žije v Antverpách.

 

Server RT uvedl, že kolem jedenácté hodiny se snažil muž najet vysokou rychlostí do lidí v nákupní zóně ve městě, přičemž neměl nikoho zranit. Policie na místo vyslala posily a ve městě byli rozmístěni vojáci a zvláštní tým, který na místě pátrá po výbušném zařízení.

 Zatím není jasné, zda šlo o teroristický útok.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

VIDEO: Útok autem v Austrálii: Nejméně čtyři mrtví včetně dítěte. Řidič křičel Alláhu akbar!

 

Zdroj: rt.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace