Muž vtrhl do mešity a nadělal zde pořádnou paseku

Muž vtrhl do mešity a nadělal zde pořádnou paseku
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Korán
19 / 03 / 2017, 18:00

Policie páchá po neznámém pachateli, který vtrhl v noci do arizonské mešity.

Muž se vloupal do mešity v arizonském městě Tucson v úterý okolo půl čtvrté v noci. Zaměřil se na jednotlivé výtisky Koránu, které nejprve začal zuřivě trhat a poté je házel po modlitebně. Potom odešel pryč.

Mešita druhý den zalarmovala policii, která po neznámém pachateli pátrá. Podle představitelů mešity v budově v té době nikdo nebyl. Podle nich jde o ,,izolovaný incident", který nemá nic společného s činem z nenávisti.

Čtěte také: Muž zatčený v Arizoně chtěl útočit i na židovské centrum. Po výslechu to přiznal FBI

,,I když jsme zklamaní z toho incidentu, chápeme jej jako izolovaný čin," napsala mešita, která je součástí islámského centra, na svých webových stránkách.

Čin přesto policie dává do souvislosti i s nenávistnou atmosférou výhrůžek židovským centrům, kterým někdo telefonicky hrozí bombami. Od začátku roku dostalo tyto výhrůžky více než 100 židovských center po celé USA.

 

psali jsme:

VIDEO: Mladá Slovenka roztrhala, pomočila a spálila Korán. Bezpečnostní experti: Slovensku mohou hrozit teroristické útoky

 

 

Zdroj: abcnews.go.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.