Muž zatčený v Arizoně chtěl útočit i na židovské centrum. Po výslechu to přiznal FBI

Muž zatčený v Arizoně chtěl útočit i na židovské centrum. Po výslechu to přiznal FBI
Autor fotografie: Patrik Pluhař|Popisek: logo FBI: "Fidelity, Bravery, Integrity", v překladu "Věrnost, statečnost a poctivost"
20 / 07 / 2016, 17:15

Jeden z nejmladších podezřelých, který je na území USA podezřelý z úmyslu spáchat teroristický útok, měl na mušce více cílů, než se původně myslelo.

Osmnáctiletý Mahin Khan, který byl na začátku července zatčen FBI, zamýšlel provést útoky i na židovské centrum. Vyplynulo to z dalšího vyšetřování případu a po jeho výslechu v úterý. Khan je podezřelý z přípravy teroristických útoků na vládní budovy v americké Arizoně a okolí.

Khan si kromě vládních budov měl vybrat jako cíl i metro v arizonském Phoenixu. Nyní vyšlo po sérii dalších výslechů pracovníky FBI najevo, že plánovat udeřit i na nejmenované židovské centrum. A nejen na ně. Khan se měl soustředit také na kancelář motorových vozidel ve městě Mesa, též situovaném v Arizoně.

Khan měl dokonce instruovat zaměstnance této kanceláře, jenž pracoval ,,v utajení", aby začal s přípravou podomácku vyráběných granátů, které chtěl k útoku použít.

Podle agenta FBI, který s Khanem vedl výslech, měl podezřelý iniciovat ,,vzpouru" v USA, aby mohl provést útoky v takovém rozsahu, jaké proběhly v Paříži a Bruselu. Údajně i po internetu komunikoval s osobou, která měla být členem Islámského státu. Khan také vyjádřil obdiv k událostem v gay klubu v Orlandu.

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.