Teroristický útok? Muž zaútočil na dav lidí, nejméně pět z nich zranil. Podle svědků byl ozbrojen motorovou pilou

Teroristický útok? Muž zaútočil na dav lidí, nejméně pět z nich zranil. Podle svědků byl ozbrojen motorovou pilou
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
24 / 07 / 2017, 13:15

Nejméně 5 lidí utrpělo zranění poté, co na dav chodců zaútočil neznámý muž. Ten byl podle majitele jednoho obchodu ozbrojen motorovou pilou. Incident se stal ve švýcarském městě Schaffhausen. Policie uzavřela okolí místa činu, na místě operují helikoptéry. Policie zatím nepotvrdila, jestli se jedná o teroristický útok.

/AKTUALIZOVÁNO/ K útoku podle policie došlo v půl jedenácté tamního času, kdy neznámý muž zaútočil na dav lidí na jedné z ulic města Schaffhausen. Pachatel zranil při útoku pět lidí, z toho dva těžce. Policie potvrdila, že muž byl ozbrojen motorovou pilou. Útočník je na útěku, policie ale jeho totožnost zná.

Podrobnosti připravujeme...

 

Zdroj: independent.co.uk

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.