Muž zaútočil na policistu u Notre-Dame, policie ho postřelila

Muž zaútočil na policistu u Notre-Dame, policie ho postřelila
06 / 06 / 2017, 16:45

Policista u katedrály Notre-Dame v centru francouzské metropole dnes postřelil muže, který na něj zaútočil kladivem, uvedla agentura Reuters. Strážce pořádku byl podle ní zraněn. Policie na twitteru vyzvala veřejnost, aby se držela stranou.

Celá situace prý vyústila v paniku lidí na místě, policie důrazně varuje, aby se lidé oblasti vyhýbali. Lidé zůstali zavření v katedrále Notre Dame. Událost, jejíž pozadí zatím není jasné, se stala podle francouzského tisku na prostranství před chrámem. Zprávy na sociálních sítích hovoří o panice, kterou střelba vyvolala. Katedrála patří mezi nejnavštěvovanější památky ve francouzské metropoli.

Podle listu Le Figaro byl útočník zasažen do hrudi a jeho stav je vážný. Místo incidentu policie zcela uzavřela. Uvnitř katedrály zůstává na příkaz policie asi 900 lidí, kteří dostali pokyn, aby se posadili. Policie zjišťuje, zda mezi nimi není případný komplic útočníka.

"Slyšela jsem rány podobné výstřelům. Neviděla jsem ale všechno... Všichni začali z prostranství před katedrálou prchat a policie to tam hned obklíčila," řekla zpravodajskému webu Le Figaro jedna americká turistka.

Zdroj: ČTK, The Hill

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace