Aktivisté v Turíně se bouří. Soudce osvobodil násilníka, oběť totiž nekřičela nahlas

Aktivisté v Turíně se bouří. Soudce osvobodil násilníka, oběť totiž nekřičela nahlas
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: znásilnění
29 / 03 / 2017, 07:30

Rozsudek vyvolal vlnu pobouření v italském Turíně.

V italském Turíně došlo v nemocnici ke znásilnění. To by ještě nebylo nic tak výjimečného jako rozsudek, který vyvolal vlnu nesouhlasu zejména u aktivistů, jež se bijí za práva žen. Soudce totiž pustil pachatele, šestačtyřicetiletého muže, na svobodu. Ten sexuální kontakt s ženou sice nepopřel, ale řekl, že i z její strany byl dobrovolný.

Čtěte také: V Rakousku rekordně vzrostl počet znásilnění

Podle názoru soudce Diamanta Minucciho oběť znásilnění ,,ani nekřičela, ani nebrečela". ,,Nebyly žádné výkřiky ani pláč. Neodtlačila jste ho zpět. Musíme se proto ptát proč?" řekl směrem k ženě soudce. Zásadní ale je, jak soudce prohlásil při vynesení rozsudku, že žena ,,dostatečně" nekřičela o pomoc, stačila vykřiknout jen ,,už dost". Jinými slovy řečeno, reakce ženy na znásilnění byla tak ,,slabá", aby bylo v konečném důsledku prokázáno, že se skutečně jednalo o sexuální útok ze strany násilníka.

související: Nekrofilní Nigerijec šokoval policisty: Zaživa nechtěla sex, tak jsem ji zabil

S tím však nesouhlasí advokáti, kteří u soudu prohlásili, že žena byla zticha, proto, že se nacházela ve velmi ,,obtížné situaci". Argumentace a následný rozsudek soudce nicméně vyvolal pobouření zejména u ženských lidskoprávních aktivistů. Ty považují rozsudek za skandální. S kauzou byl obeznámen i ministr spravedlnosti Andrea Orlando, který už nařídil její úřední překoumání.

 

psali jsme:

Brutální skupinové znásilnění vysílali živě přes Facebook

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku