VIDEO: Muže, který se pokusil zabít Ronalda Reagana, propustili z psychiatrické léčebny

VIDEO: Muže, který se pokusil zabít Ronalda Reagana, propustili z psychiatrické léčebny
Autor: Flickr.com|Popisek: Ronald Reagan
11 / 09 / 2016, 19:00

John Hinckley, který se pokusil v březnu 1981 o atentát na nově zvoleného prezidenta Ronalda Reagana, byl propuštěn z psychiatrické léčebny.

Dnes jedenašedesátiletý Hinckley nebyl po útoku na prezidenta shledán vinným ze spáchání trestného činu, ale duševně nemocným, a byl poslán na dlouhodobou léčbu do psychiatrických zařízení. V poslední době pobýval 17 dní v měsíci za striktně určených podmínek v domě své matky.

V červenci pak soudce rozhodl o tom, že Hinckley již nepředstavuje bezpečnostní riziko sobě ani okolí. Mezi podmínkami jeho propuštění bylo mimo jiné to, že se zdrží jakéhokoliv komentáře v tisku, bude pracovat nejméně tři dny v týdnu, bude se moci zdržovat pouze na vzdálenost 48 kilometrů od domu své matky a dvakrát do měsíce proběhnou konzultace s psychiatrem.

Pokus o atentát na Reagana šokoval před 35 lety svět. Reagan právě vycházel z hotelu Hilton, když na něho Hinckley vystřelil. Reagan, který byl zasažen do plíce, atentát přežil. Atentátník se pak přiznal, že střílel proto, že miloval začínající herečku Jodie Fosterovou a chtěl ji tímto činem po vzoru filmu Taxikář ohromit.

Zdroj: foxnews.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace