Může někdo zastřelit Trumpa? Napsal švédský politik a odstoupil

Může někdo zastřelit Trumpa? Napsal švédský politik a odstoupil
Autor: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
29 / 01 / 2017, 16:00

Švédský sociální demokrat Roland Peterson si svou výzvou na Facebooku pěkně politicky zavařil.

Zřejmě neunesl zvolení nového amerického prezidenta a na sociální síť napsal: ,,Věřil jsem, že Donald Trump se po svém zvolení americkým prezidentem zklidní, ale jak jsem se mýlil! Překonal všechny mé nejhorší obavy. Může ho někdo zastřelit?"

Jakmile tuto výzvu na svém facebookovém profilu napsal, vyvolal tím ve své vlastní straně pozdvižení a záplavu negativních hlasů. I když svůj kontroverzní příspěvek smazal, rozhodl se Peterson pro uklidnění situace Peterson rezignovat na svou funkci v městské radě ve švédském městě Kalmar a vystoupil i ze sociální demokracie. Jeho pozice už nebyla podle nyní už bývalých stranických kolegů dále udržitelná.

,,Po svém ,,kiksu" na Facebooku je riziko toho, že se stanu pro sociální demokracii v Kalmaru přítěží. To ale nechci, takže jsem se rozhodl rezignovat na všechny své politické pozice," uvedl Peterson v dopise straně.

Televizi STV pak v rozhovoru řekl, že by nikdy na Facebook podobnou výzvu nenapsal, kdyby domyslel důsledky.

 

psali jsme:

Trump je zoufale nepřipravený. Bude googlovat, kde je Sýrie a Severní Korea, říká známý politolog

Donald Trump: Bereme moc z Washingtonu a dáváme ji zpět vám

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace