Může u nás získat azyl uprchlík, který vraždil nebo loupil? Podle zastaralého azylového zákona ano.

Může u nás získat azyl uprchlík, který vraždil nebo loupil? Podle zastaralého azylového zákona ano.
Popisek: ilustrační foto
07 / 09 / 2015, 22:00

V ČR roste počet imigrantů, kteří se tu nekontrolovaně pohybují a nemají často co ztratit. Poslanci navrhují změnu zákona.

V následujících měsících není vyloučeno, že poroste počet trestných činů a přestupků jimi spáchaných.

V současnosti může u nás azyl získat i osoba, která se na našem území dopustí přestupku nebo trestného činu. Azylový zákon zná jedinou výjimku neudělení azylu a to spáchání zločinů proti lidskosti nebo válečných zločinů. Tyto paragrafy měly v minulosti zabránit útěku nacistických zločinců. Dnes je situace jiná a pasáže zákona jsou zoufale zastaralé. 

Předsednictvo Úsvitu- Národní koalice v úterý 8. září projedná návrh novely azylového zákona. Návrh, který se bude projednávat i s představiteli Bloku proti Islámu, řeší tuto situaci. Z možnosti požádat o azyl je potřeba vyloučit každého, kdo se dopustí přestupku nebo trestného činu, či nerespektuje jinak naše zákony. U takových bychom vůbec neměli zkoumat, jestli mají na udělení azylu nárok a měli bychom je okamžitě vyhostit.

Návrh novely azylového zákona ke stažení zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace