Může vraždit i umírněný muslim?

Může vraždit i umírněný muslim?
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
10 / 01 / 2017, 18:30

KOMENTÁŘ

Egyptskou Alexandrii šokoval případ majitele obchodu v egyptské Alexnadrii, kterého brutálním způsobem sprovodil ze světa muslim. Jaký měl důvod? Muž kromě jiného zboží prodával i alkohol, což bylo podle útočníka proti jeho víře (tedy islámu) a právu šaría.

Zajímavé je, že vrahem je muslim, který neprošel tábory ani výcviky IS, ani nebojuje v Sýrii či Iráku. Nebyl tak ničím (nebo lépe řečeno nikým) zradikalizován. Byl to prostě ,,muslim", i když naši ,,vrchní strážci" politické korektnosti se samozřejmostí sobě vlastní píší, že vraždí pouze radikální muslimové, a ti ,,umírnění" nikdy.

Ale jak tyto dva muslimy od sebe odlišit? Lze to vůbec? Když muslim podřízl hrdlo majiteli obchodu v Alexandrii, byl již ,,zradikalizovaný", nebo ještě ,,umírněný"?

Čtěte také: V Bangladéši byl brutálně zabit hinduistický kněz. Vraždili islamisté?

Na každý pád srovnejme tento případ například s vraždami v Bangladéši, kde místní muslimské gangy vraždili ve vlně sektářského násilí civilisty, kterými byly učitel, hinduistický kněz či policista. Byly tedy tyto gangy také zradikalizovány, když neprošly výcvikem IS? Nebo prostě vraždily proto, že jim to nařídil Alláh a jejich víra?

Alexandrijský vrah to ,,řekl" jasně - ,,vraždil jsem proto, že se v obchodě prodával i alkohol, a to je v příkrém rozporu s mojí vírou". Tak si to přeberte.

 

nepřehlédněte:

VIDEO: Muslim brutálně podřízl křesťanského majitele obchodu za to, že prodával alkohol

Islámisté zaútočili v diplomatické čtvrti bangladéšské Dháky

Tagy článku