Může vraždit i umírněný muslim?

Může vraždit i umírněný muslim?
Autor: Flickr.com|Popisek: muslimové
10 / 01 / 2017, 18:30

KOMENTÁŘ

Egyptskou Alexandrii šokoval případ majitele obchodu v egyptské Alexnadrii, kterého brutálním způsobem sprovodil ze světa muslim. Jaký měl důvod? Muž kromě jiného zboží prodával i alkohol, což bylo podle útočníka proti jeho víře (tedy islámu) a právu šaría.

Zajímavé je, že vrahem je muslim, který neprošel tábory ani výcviky IS, ani nebojuje v Sýrii či Iráku. Nebyl tak ničím (nebo lépe řečeno nikým) zradikalizován. Byl to prostě ,,muslim", i když naši ,,vrchní strážci" politické korektnosti se samozřejmostí sobě vlastní píší, že vraždí pouze radikální muslimové, a ti ,,umírnění" nikdy.

Ale jak tyto dva muslimy od sebe odlišit? Lze to vůbec? Když muslim podřízl hrdlo majiteli obchodu v Alexandrii, byl již ,,zradikalizovaný", nebo ještě ,,umírněný"?

Čtěte také: V Bangladéši byl brutálně zabit hinduistický kněz. Vraždili islamisté?

Na každý pád srovnejme tento případ například s vraždami v Bangladéši, kde místní muslimské gangy vraždili ve vlně sektářského násilí civilisty, kterými byly učitel, hinduistický kněz či policista. Byly tedy tyto gangy také zradikalizovány, když neprošly výcvikem IS? Nebo prostě vraždily proto, že jim to nařídil Alláh a jejich víra?

Alexandrijský vrah to ,,řekl" jasně - ,,vraždil jsem proto, že se v obchodě prodával i alkohol, a to je v příkrém rozporu s mojí vírou". Tak si to přeberte.

 

nepřehlédněte:

VIDEO: Muslim brutálně podřízl křesťanského majitele obchodu za to, že prodával alkohol

Islámisté zaútočili v diplomatické čtvrti bangladéšské Dháky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace