Mým životním posláním je zavraždit Trumpa. Více než 12 000 tweetů volá po Trumpově násilné smrti

Mým životním posláním je zavraždit Trumpa. Více než 12 000 tweetů volá po Trumpově násilné smrti
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
10 / 02 / 2017, 09:30

Americká softwarová firma Dataminr ve svém šetření zjistila, že od nástupu Donalda Trumpa se objevilo na Twitteru celkem 12 000 tweetů, které volají po jeho zavraždění.

Společnost Dataminr se soustředila na klíčové slovo ,,zavraždit Trumpa" a zjistila, že od Trumpovy inaugurace 20. ledna více než 12 000 tweetů, tedy krátkých zpráv na sociální síti, obsahují v nějaké formě tato dvě slova.

Většinou tweetů ,,požadují" po někom jiném, aby Trumpa zavraždil či odstranil z úřadu. I když se najdou samozřejmě přímé výhrůžky od jednotlivých uživatelů. Jeden z nich například v této souvislosti napsal, že ,,mým životním posláním je zavraždit Trumpa. Je mi jedno, zda dostanu doživotní trest. Tento člověk si nezaslouží žít".

Bývalý tajný agent Tim Franklin řekl pro server Mashable, že většinou z těchto tweetů se nebude ani tajná služba, ani policie zabývat. Podle něho by se konkrétním výhrůžným tweetem tyto orgány zabývaly, pokud by byly opakované a více specifické, co se týče případného útoku na nového amerického prezidenta a jeho způsobu. Podle Franklina by se měla policie zabývat určitými ,,nebezpečnými ,,trendy", které krátké zprávy obsahují.

Již dříve však vyvolala rozruch zpěvačka Madonna, která sice netweetovala, ale prohlásila na protitrumpovskédemonstraci, že by vyhodila Bílý dům do povětří.

 

psali jsme:

Protestujete proti Trumpovi? Tak spáchejte sebevraždu, vyzýval na Facebooku konzervativní americký kněz

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.