"Myšlenky na vytvoření evropské armády od Mutti Merkel jsou nehorázné kraviny," uvedl bývalý zpravodajec

&quote;Myšlenky na vytvoření evropské armády od Mutti Merkel jsou nehorázné kraviny,&quote; uvedl bývalý zpravodajec
21 / 09 / 2016, 19:15

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a nynější bezpečnostní expert Andor Šándor se v rozhovoru pro server ParlamentniListy.cz kromě jiného vyjádřil i k myšlence tzv. společné evropské armády.

Na otázku ParlamentnichListu.cz: "EU oficiálně zřídila v září pohraniční a pobřežní jednotky, které by měly začít lépe střežit hranice schengenského prostoru. Mohly by se tak doplňovat už s fungujícími Battle Groups, menšími útvary rychlého nasazení. Myslíte si, že toto opatření bude prospěšné a začne v nejbližší době fungovat? Omezí se tím i příliv nelegálních migrantů a teroristů, kteří se často s nimi dostávají do Evropy?" odpověděl Andor Šándor:

"Evropská unie koná opět podle hesla příliš pozdě a příliš málo. Dát peníze Bulharsku a vyslat tam pohraničníky moc neřeší, jen to ukazuje na fakt, že ti pánové a dámy ve vedení EU asi neznají mapu Evropy nebo ji nechtějí znát.

Migrace k nám směřuje z mnoha dalších míst, nejenom z Balkánské cesty, ale i z tureckého pomezí a teď především z Afriky, zejména z Libye, a to přes Itálii, která na to velmi hlasitě upozorňuje stejně jako Řekové, ale nikdo s tím nic nedělá. Prostě zas tu máme z EU polovičaté řešení, které přichází ex post. A pokud se zvedne další vlna migrace, podobná té loňské, tak žádná taková pohraniční stráž s tím nic neudělá.

Vámi zmiňované Battle Groups jsou vlastně k ničemu, jsou to jednotky k operacím do konfliktů nižší intenzity a od roku 1998, kdy byly vytvořeny, ještě nikdy nezasáhly. Perličkou je, že když měly ty české vojenské oddíly v rámci Battle Groups pohotovost, tak si dojednaly za 28 milionů korun dopravu s ukrajinským letectvem, ale nic z toho nebylo. Takže ty peníze vyletěly komínem.

Kdyby NATO a EU opravdu chtěly, tak už dávno zastavily příliv uprchlíků

Žádné podobné jednotky s masivním přílivem emigrantů nic neudělají, musí zasáhnout NATO. Proboha, přece z tohoto důvodu tu Severoatlantickou alianci máme. Podobné myšlenky jako vytvoření evropské armády od Mutti Merkel jsou nehorázné kraviny, ta bude moct zasáhnout proti migračním vlnám tak v roce 2029, ale ne v roce 2016. To už budeme dávno zaplaveni miliony uprchlíků – je to idiotský koncept," uzavírá bezpečnostní expert.

Zkušený turecký pašerák: "Migranty může zastavit jen armáda"

Nigel Farage se vysmál Junckerovu plánu evropské armády a vzkazuje Britům: "Nevěřili jste mě!"

TAG: EVROPSKÁ ARMÁDA

Tagy článku