Na 50 000 nenávistných tweetů oslavovalo vraha Jo Coxové

Na 50 000 nenávistných tweetů oslavovalo vraha Jo Coxové
Autor: Flickr.com|Popisek: Jo Coxová
28 / 11 / 2016, 10:00

V období následující po vraždě labouristické poslankyně Jo Coxové se objevilo přes 50 000 tweetů, které ,,gratulovaly" jejímu vrahovi Thomasovi Mairovi ke spáchání vraždy a za tento čin jej veřejně oslavovaly.

Nenávistné tweety, které pocházely z 25 000 účtů, se doslova předháněly v nenávisti proti Coxové, když jejího vraha nazývali hrdinou či patriotem. Zjistil to výzkum Imrana Awana z Birmingham City University a Irene Zempiové z Nottingham Trent University.

Oba zkoumali na 53 000 tweetů, jež následovaly po smrti labouristické poslankyně. Mezi nenávistnými tweety, na něž se zaměřili, převažovala slova jako ,,zrádce", ,,patriot" či ,,bílá síla", což odkazuje k Mairovi, jenž byl napojen na britskou neonacistickou scénu.

Zpráva bude publikována dnes a veřejnosti také poodhalí problematiku nenávistných výroků pocházejících ze sociálních sítí a Twitteru.

Vrah Jo Coxové byl tento týden odsouzen londýnským soudem k doživotnímu trestu.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace