Na Břeclavsku vyhazují tuny okurek, nevyhovují německým standardům

Na Břeclavsku vyhazují tuny okurek, nevyhovují německým standardům
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
10 / 08 / 2016, 16:30

iReportérka Vlasta Mikulášová, zachytila svou kamerou obrovskou hromada vyhozených okurek u jihomoravských Pasohlávek.

Na skládce se nachází polní okurky, nevyhovující standardům pro prodej na německém trhu. Pole patří podnikatelce z Německa pěstující na 28 hektarech, která byla nucena "přerostlé okurky" delší než 14 cm vyhodit. V Německu totiž není možné takovéto okurky prodávat, podle podnikatelky je navíc evropský trh přesycen okurkami a není možné je nikde udat, o potravinové bance asi nikdy neslyšela.

Obecně platí, že zemědělci se vůbec nesnaží nabízet "nehezké/nedokonalé" plody a rovnou je zkrmují.

Okurkáři na Moravě vozí do konzerváren, případné přebytky jsou vozeny i do potravinových bank, které je pak následně rozvezou například do azylových domů, nebo podobných zařízení.

Celou reportáž naleznete na webu ČT, okurek se týká část od času 75:09.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace