Na brněnském sjezdu ČSSD rušno nebude. Anebo ano?

Na brněnském sjezdu ČSSD rušno nebude. Anebo ano?
Autor: flickr.com|Popisek: Bohuslav Sobotka
08 / 03 / 2017, 16:30

Nadcházející sjezd ČSSD zásadní změnu politiky teď již juniorního partnera hnutí ANO ve vládě nepřinese. Bohužel.

Od sjezdu ČSSD očekávejte zhruba toto: Bohuslav Sobotka se nechá vítězoslavně potvrdit v roli lídra strany (který zatím nic nevyhrál) a strana půl roku bude čekat, až ji ze současného marasmu vysvobodí volby. Pak se možná něco bude dít. Sobotka kupí chybu za chybou a sjezd tento neblahý trend potvrdí. Mobilizace strany? Nová témata? Neočekávajte. Strana je v současné chvíli v těžké defenzivě a neví, jak z ní ven.

Předseda ČSSD si na rozdíl od jiných bývalých předsedů bude chtít zajistit nadále jednolité vedení strany, aby měl jistotu, že jej nikdo z jeho pozice ,,nevyšoupne". Zkrátka a dobře nesnese konkurenci a kritiku, která přichází zejména od Jiřího Zimoly nebo ,,neposlušného" poslance Jeronýma Tejce. Škoda jen, že se nikdo z nich nepostavil na sjezdu Sobotkovi, výsledek mohl být zajímavý.

ČSSD kromě toho, že nemá schopného lídra, nemá ani nová témata, která by prezentovala svým potenciálním voličům. Od prohraných krajských voleb přešlapuje na místě a neví, co má dělat pro to, aby favorita parlamentních voleb hnutí ANO zastavila. Nebo alespoň trochu přibrzdila.

Sobotka se v podstatě po volební kocovině zmohl  na výměnu dvou svých ministrů, což není několik měsíců před volbami nic jiného než hloupost. Jen to potvrdilo fakt, že Sobotka nemá připravenou žádnou hlubší koncepci, která by mohla vynést ČSSD v příštích parlamentních volbách na piedestal, pod nímž by zůstalo hnutí ANO a další strany.

Žádný rozruch tak na sjezdu neočekávejme, není totiž nikdo, kdo by jej způsobil. Je ale dost dobře možné, že nadcházející sjezd ČSSD může být pro Sobotku posledním ve funkci předsedy.

 

psali jsme:

Zimola versus Sobotka: 1:0

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace