Na bruselském nádraží byl zneškodněn atentátník s pásem výbušnin. Předtím křičel Alláhu Akbar!

Na bruselském nádraží byl zneškodněn atentátník s pásem výbušnin. Předtím křičel Alláhu Akbar!
20 / 06 / 2017, 22:15

V úterý večer zneškodnili vojáci na bruselském centrálním nádraží džihádistu, který měl na sobě pás s výbušninami.

/AKTUALIZOVÁNO/ K pokusu o atentát došlo ještě před devátou večer. Belgická policie v krátké době oznámila, že má situaci na nádraží plně pod kontrolou. Podle webových stránek deníku La Libre Belgique člověk s batohem a opaskem sebevražedného atentátníka se pokusil odpálit výbušné zařízení v okamžiku, kdy vzbudil pozornost hlídkujících vojáků.

Podle očitých svědků muž volal arabsky Alláhu akbar (Bůh je veliký) a poté se ozvala menší exploze. Vojáci viděli trčet dráty z oblečení muže, kterého postřelili.

Mluvčí federální prokuratury na tiskové konferenci, uspořádané ještě před půlnoci, připustil, že dosud není jasná ani totožnost podezřelého, ani to, zda je ještě naživu, anebo mrtvý.

 

Předtím měl muž křičet Alláhu Akbar. Nikdo další nebyl při akci zraněn.  U nádražních přepážek se podle belgického listu ozvala exploze.

Provoz na nádraží byl zastaven, prostor evakuován a okolí policie uzavřela. Mluvčí hasičů Pierre Meys potvrdil, že na nádraží se odehrál ,,jistý druh" exploze a že na místě jsou také hasiči.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

Zdroj: rt.com, ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace