Na bruselském nádraží byl zneškodněn atentátník s pásem výbušnin. Předtím křičel Alláhu Akbar!

Na bruselském nádraží byl zneškodněn atentátník s pásem výbušnin. Předtím křičel Alláhu Akbar!
20 / 06 / 2017, 22:15

V úterý večer zneškodnili vojáci na bruselském centrálním nádraží džihádistu, který měl na sobě pás s výbušninami.

/AKTUALIZOVÁNO/ K pokusu o atentát došlo ještě před devátou večer. Belgická policie v krátké době oznámila, že má situaci na nádraží plně pod kontrolou. Podle webových stránek deníku La Libre Belgique člověk s batohem a opaskem sebevražedného atentátníka se pokusil odpálit výbušné zařízení v okamžiku, kdy vzbudil pozornost hlídkujících vojáků.

Podle očitých svědků muž volal arabsky Alláhu akbar (Bůh je veliký) a poté se ozvala menší exploze. Vojáci viděli trčet dráty z oblečení muže, kterého postřelili.

Mluvčí federální prokuratury na tiskové konferenci, uspořádané ještě před půlnoci, připustil, že dosud není jasná ani totožnost podezřelého, ani to, zda je ještě naživu, anebo mrtvý.

 

Předtím měl muž křičet Alláhu Akbar. Nikdo další nebyl při akci zraněn.  U nádražních přepážek se podle belgického listu ozvala exploze.

Provoz na nádraží byl zastaven, prostor evakuován a okolí policie uzavřela. Mluvčí hasičů Pierre Meys potvrdil, že na nádraží se odehrál ,,jistý druh" exploze a že na místě jsou také hasiči.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

Zdroj: rt.com, ČTK

Tagy článku