Na D1 se utvořila několikakilometrová kolona, srazila se dvě vojenská vozidla z amerického konvoje

Na D1 se utvořila několikakilometrová kolona, srazila se dvě vojenská vozidla z amerického konvoje
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: americký konvoj
01 / 07 / 2017, 14:30

Dvě vojenská vozidla z konvoje americké armády se srazila při průjezdu Českou republikou.

Průjezd amerického konvoje po dálnici D1 zkomplikovala v sobotu ráno u Mirošovic nedaleko Prahy srážka dvou vojenských vozidel konvoje americké armády. Nikdo nebyl při incidentu zraněn. V důsledku srážky se však vytvořila ve směru na Brno se vytvořila asi šestikilometrová kolona, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Ten potvrdil, že k něhodě došlo okolo deváté hodiny ráno Nehoda kdy jedna část konvoje čekala na druhou, jež se opozdila. „Jedno auto narazilo do cisterny. Bylo to bez zranění a vyřešili si to v rámci konvoje. My jsme tam asistovali kvůli řízení dopravy, ale neřešili jsme tu nehodu jako takovou,” uvedl Truxa.
Po přeložení na podvalník konvoj pokračoval dál na Brno a kolona aut se rozjela. Truxa uvedl, nyní je už dálnic normálně průjezdná

Konvoje americké armády projíždějí Českem od čtvrtka do neděle, přesouvají se z Německa na cvičení Saber Guardian do Maďarska, Rumunska a Bulharska. Ve třech etapách se má přesunout přes Česko na 230 armádních vozů a 900 lidí.

V součtu předchozího přesunu, který se uskutečnil na přelomu května a června, a toho současného jde zhruba o 1600 amerických vojáků v asi 450 vozidlech, kteří Českem projedou.


Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace