Byli demonstrující na pražském Hradě xenofobové?

Byli demonstrující na pražském Hradě xenofobové?
Autor fotografie: YouTube/screenshot/Jiří Hencl
07 / 02 / 2016, 09:15

"V projevu nebyla žádná xenofobie, žádný fašismus ani žádné pravičáctví. Spíš politický realismus." Uvedl vysokoškolský pedagog.

Vysokoškolský pedagog a člen sociální demokracie Radim Valenčík včera navštívil pražské protiislámské demonstrace a na svém webu napsal svůj názor, ve kterém uvádí:

"Na velkoplošné obrazovce, které propojila řadu evropských měst, právě mluvil zástupce hnutí Pediga. Kvalifikovaně, rozumně. Zdůraznil že si součásní mocní mohou sami za to, že solidarita zdola mezi jednotlivými národy EU dosáhla nebývalého stupně a roste. V projevu nebyla žádná xenofobie, žádný fašismus ani žádné pravičáctví. Spíš politický realismus. Podobně zněly i další projevy, včetně projevu estonské poslankyně.
Dokonce i Konvička mluvil velmi rozumně. Podle něj někteří politici selhali a místo, aby to přiznali, nepřiznají si to ani sami sobě a stali se nebezpečnými pro osud Evropy a pro osudy lidí u nás. Snaží se nejen druhé, ale i sami sebe utvrzovat v omylu. Nebál se tyto politiky vyjmenovat.
Bylo zde k 5000 lidí, potkal jsem hodně známých. Vzhledem k tomu, že jsem byl často oslovován, mohlo mně něco uniknout. Ale pochybuji. Obsah vystoupení, které jsem téměř hodinu poslouchal, byl velmi dobře připraven a byl velmi korektní."

 

Radim Valenčík je český vysokoškolský učitel, ekonom a politik, po sametové revoluci československý poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění za KSČM, od 90. let člen ČSSD. Zdroj: wikipedia

Co také zaznělo na demonstraci na Hradčanském náměstí

Poslanec Úsvitu Martin Lank řekl ve svém projevu: "Naši kritici a média rádi říkají, že Úsvit Národní Koalice a Blok proti islámu jen křičí. Prý nepředkládáme jasná řešení. My jsme přitom ve skutečnosti předložili bez nadsázky už desítky návrhů, jak se u nás následkům imigrační vlny bránit. Naše řešení ale už média obvykle neprezentují anebo je ruku v ruce s vládou zesměšňují. Například od loňského září jsme při různých příležitostech pětkrát žádali zpřísnění azylového zákona."

Opozice: Schengenský systém se hroutí, dopadneme jako Římská říše

Předseda Úsvitu Ing. Lidinský: "Evropu svírají parazití budující takzvanou multikulturní společnost. Jsou to parazité žijící z evropských dotací. Imigranti jsou pro ně zdrojem byznysu....Zastavme nesmyslné bruselské multikulturní dotace.  Braňme Evropu před imigranty. Chraňme naše hranice. A nenechme si vzít naší Evropu, kde spolu ve shodě žijí svobodní a hrdí občané národních států!"

Server romea.cz nejen na tato slova reagoval článkem "Xenofobní populisté na Hradčanech kritizovali migraci i Merkelovou. Neonacisté útočili kameny a zápalnými lahvemi"

Zdroj: radimvalencik.pise.czparlamentnilisty.cz

 

 

 

Tagy článku