Na diskotéce v německé Kostnici se střílelo, na místě jsou dva mrtví

Na diskotéce v německé Kostnici se střílelo, na místě jsou dva mrtví
30 / 07 / 2017, 09:00

Dva životy včetně pachatele si vyžádala střelba na diskotéce v Kostnici v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko v noci na dnešek. Nejméně další tři lidé jsou těžce zranění. Na diskotéce zasahuje početná policejní jednotka včetně příslušníků speciálního oddílu. Podle nejnovější informace mají policisté situaci pod kontrolou a další nebezpečí nehrozí.

Policie vyslala na místo zásahové síly poté, co kolem 04:30 SELČ obdržela několik nouzových volání.

,,Po střelbě zůstali zranění. Návštěvníci se mohli zachránit tak, že utekli ven nebo se schovali," řekl deníku Die Welt policejní mluvčí.

Podle očitých svědků byl postřelen i člen ochranky stojící u vchodu do diskotéky, který se pokusil jednoho nebo více pachatelů zastavit.

Stanice SWR oznámila, že nad průmyslovou oblastí Konstance létají policejní vrtulníky.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.