Na Dvořišti zadrželi pět Syřanů

Na Dvořišti zadrželi pět Syřanů
Popisek: ilustrační foto
17 / 09 / 2015, 12:30

Český Krumlov - Policisté zadrželi pět občanů Sýrie v dodávce, z Rakouska směřovali přes republiku do Drážďan.

Ve středu večer kontrolovali policisté v Dolním Dvořišti dodávkové vozidlo značky Ford, které přijelo z Rakouska. Ve vozidle cestovalo pět mužů ze Sýrie. Vozidlo mělo státní poznávací značku Německa.

Při důkladnější kontrole specialisté z cizinecké policie zjistili, že řidič vozidla má krátkodobé schengenské vízum vydané v Rakousku. Policisté jej zadrželi pro podezření z převaděčství. Ostatní čtyři muži byli také převezeni na odbor cizinecké policie k dalším správním úkonům, jejich pobyt je na území republiky bez platných víz nelegální. Vozidlo policisté zajistili.

Policisté předpokládají, že muži chtěli projet z Rakouska přes Českou republiku do německých Drážďan.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner

Zdroj: Policie ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.