Na Filipínách si už možná nezakouříte

Na Filipínách si už možná nezakouříte
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
11 / 10 / 2016, 12:00

Že to zní nepravděpodobně, či dokonce nesmyslně? Filipínský prezident Rodrigo Duterte si zřejmě myslí opak a plánuje zakázat kouření v celé zemi. Po válce, již vyhlásil drogovým dealerům a drogově závislým, a v níž již zemřelo přes 3 000 lidí, nyní vyhlašuje Duterte ,,válku" i kouření.

To chce postupně v zemi omezit tak, aby je vymýtil pokud možno úplně. Ministr zdravotnictví Paulyn Ubial řekl, že v nadcházející době, kterou přímo nespecifikoval, dojde k zákazu kouření na veřejných místech, ať už venku či ve vnitřních prostorech.

Veřejnými místy pak myslel konkrétně například parky, autobusové zastávky, ale i třeba automobily. Vláda, respektive ministerstvo zdravotnictví nyní dokončuje plán, jak zákaz uvést do praxe.

Na otázku, zda se filipínský prezident neobává reakce velkých tabákových koncernů v takovém případě, odpověděl Ubial, že ,,kdo nesouhlasí s tímto krokem, bude to v první řadě prezident Duterte, s kým budou bojovat".

Duterte již prosadil zákaz kouření ve městě Davao, kde dříve pracoval jako starosta a kde se těší velké popularitě.

 

Zdroj: dailymail.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace