Na Hlavním nádraží v Praze blokoval muž záchod. Pak zaútočil nožem!

Na Hlavním nádraží v Praze blokoval muž záchod. Pak zaútočil nožem!
27 / 09 / 2018, 11:30

Z rutinní prohlídky záchodů se stal boj o život. V pondělí ráno si uklízečka toalet společnosti SŽDC na Hlavním nádraží Praha vyžádala pomoc ostrahy firmy M2C. Jedna pánská kabinka zůstávala dlouho obsazená neznámým mužem.

Muž na toaletě nereagoval a v kabince odhazoval na zem různé předměty. Po dalších výzvách se ozval s reakcí „Co je?“ následovanou nesrozumitelnou mluvou. Bylo zřejmé, že s mužem není něco v pořádku. S obavou o jeho zdraví ostraha otevřela kabinku speciálním klíčem zvenčí.  V ní seděl muž, na míse a pod ním se válely tablety, tyčinky, injekční stříkačky a další jeho osobní věci. 

Ostraha muže požádala, aby se sbalil a toalety opustil. Ten reagoval tak, že nic balit nebude, a že člen ostrahy nemá právo ho vyhazovat. Ostraha v souladu s provozním řádem trvala na svém a k sedícímu přistoupila o krok blíže. V tu chvíli muž sáhl pod svou mikinu a vytáhl pepřový sprej, namířil ho směrem k obličeji člena ostrahy a začal mačkat spoušť. Když se napadený snažil jeho paži odklonit, muž se z mísy zvedl, vymrštil svou pravou ruku směrem k bradě pracovníka ostrahy, se slovy „Ty mě nebudeš vyhazovat.“

psali jsme: Hlavní nádraží v rukou politických šíbrů. SŽDC vybírá jeho správce jen podle ceny

Úder napadený částečně instinktivně odklonil, ale poté ucítil v pravé části pod bradou ostrou bolest a v ruce útočníka spatřil také nůž. V obavě o svůj život a zdraví ostatních lidí, přitlačil útočníka ke stěně a snažil se udržet ruku útočníka s nožem, zatímco kolega se pokoušel útočníkovu zbraň zajistit. Při tomto pokusu se útočník ze sevření vysmekl, rukou s nožem máchl proti zasahujícímu kolegovi a způsobil mu bodnou ránu v levé dlani.

psali jsme: VIDEO: Mají zdravotně postižení občané pacifikovat feťáky a kapsáře na Hlavním nádraží?

Přes svá zranění členové ostrahy pachatele omezili na svobodě v souladu s příslušnými zákonnými ustanovení a  ihned informovali PČR na Hlavním nádraží. Na místě setrvali do příchodu hlídky PČR, které předali útočníka i zajištěnou zbraň. Rychlá záchranná služba pak napadené prvotně na místě ošetřila a převezla do nemocnice k dalším ošetřením a vyšetřením. 

Tagy článku