Na jedenácti německých školách se žáci zabarikádovali před případnými útočníky

Na jedenácti německých školách se žáci zabarikádovali před případnými útočníky
17 / 10 / 2016, 13:15

Několik škol ve východoněmeckém Lipsku, ale i jinde obdrželo e-maily vyhrožující násilím. Ve školách je nyní policie, potvrdila podle agentury Reuters mluvčí strážců zákona.

Lipsko ČTK - V Lipsku museli uzavřít a prohledat sedm gymnázií. V některých se žáci zabarikádovali v učebnách. Po určitou dobu nesměl nikdo dovnitř ani ven, napsal německý server MDR.

 

V Bavorsku na jihu Německa se hrozba podle dosavadních informací týkala pouze jednoho gymnázia, které muselo opustit více než 800 žáků a učitelů. Poplach byl ale již odvolán, napsal zpravodajský portál Bavorského rozhlasu.

Vyšetřovatelé pátrají po odesilateli e-mailů, které školy dostaly v ranních hodinách ve stejném znění.

Pro české školy platí nový bezpečnostní standard v případě hrozby teroristického útoku nebo útoku "šíleného střelce".

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.