AKTUALIZOVÁNO/Na Klatovsku se srazily dva rychlíky, na místě jsou zranění

AKTUALIZOVÁNO/Na Klatovsku se srazily dva rychlíky, na místě jsou zranění
Autor fotografie: Drážní inspekce|Popisek: Srážka vlaků na Klatovsku si naštěstí nevyžádala žádné lidské životy
04 / 08 / 2015, 14:30

AKTUALIZOVÁNO/V železniční stanici Horažďovice na Klatovsku se srazily dva rychlíky. Podle informace Drážní inspekce je 10 lidí zraněno a 3 museli být v kritickém stavu transportováni vrtulníkem.

K nehodě došlo dnes ve 13:17 a podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové bylo důvodem vykolejení posledních dvou vozů u rychlíku 668 Rožmberk  jedoucího z Brna a Českých Budějovic do Plzně.

"Protože rychlíky se tam míjejí, narazily vykolejené vozy do stojícího rychlíku z Plzně do Brna," popsala nehodu.

Drážní inspekce popsala nehodu na svých oficiálních webových stránkách odlišně. "Dnes ve 13.17 hodin při odjezdu rychlíku Rožmberk (Brno-Plzeň) ze stanice Horažďovice předměstí vykolejil jeden osobní vůz tohoto vlaku a zasáhl do průjezdného průřezu sousední koleje, po níž vjížděl do stanice rychlík Vajgar (Plzeň-Brno). Při odjezdu vlaku Rožmberk došlo s největší pravděpodobností k přehození výhybky přímo pod tímto vlakem, v důsledku čehož poslední vůz tohoto vlaku měl postavenu trasu na kolej, kde stál protijedoucí vlak Vajgar. Došlo pochopitelně k vykolejení posledního vozu (obě nápravy) a jedné nápravy předposledního vozu."

Na místo vyslali zdravotníci sedm sanitek a tři vrtulníky. Počty zraněných zatím nejsou jasné - mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková uvedla 30 osob, ale mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková šest. Podle posledních informací Drážní inspekce bylo zraněno deset lidí, tři byli transportováni vrtulníkem.

Jde o druhou vlakovou nehodu během dvou týdnů. Před 14 dny došlo na železnici k vážné nehodě ve Studénce, kdy se srazilo pendolino s polským kamionem. Srážka si vyžádala tři lidské oběti a desítky zraněných.

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku