Na Korsice pokračují protesty proti arabské komunitě. Politici se snaží situaci uklidnit

Na Korsice pokračují protesty proti arabské komunitě. Politici se snaží situaci uklidnit
Autor: YouTube/screenshot/ TVFRANCE3
26 / 12 / 2015, 23:45

Na Korsice pokračují protesty proti arabské menšině.

Po pátečním incidentu, při kterém byla vypleněna místní mešita, se dav protestujících opět shromáždil poblíž arabské čtvrti. Znovu se ozývaly výkřiky „My jsme tu doma“ a „Arabové ven!“ či dokonce „ Je potřeba je zabít“.  Korsický prefekt slíbil vyslechnout požadavky demonstrantů a dokonce slíbil se sejít s jejich předáky. Chce ale na oplátku zastavit násilí proti muslimskému obyvatelstvu. Zdroj: echo24.cz

Podle zprávy organizace CCIF, která dokumentuje islamofobní útoky, se jenom v prvních třech měsících letošního roku zvýšily útoky proti muslimům o více než 300 procent. 

Nejméně 300 demonstrantů se podle TV France 3 v sobotu odpoledne shromáždilo poblíž policejního zátarasu, který byl postaven u vstupu do muslimské čtvrti v hlavním městě Ajacciu. Policisté tak chtěli zabránit opakování pátečního incidentu, během kterého bylo poškozeno několik obchodů, aut a místní mešita.

Dav se shromáždil poblíž muslimské čtvrti okolo třetí hodiny odpolední. Nejdříve vše podle svědků probíhalo v klidu, když však počet protestujících stoupal, změnilo se i jejich chování. Podle některých zpráv se podařilo několika z nich proniknout zátarasem přímo do arabské čtvrti. Byli však zadrženi místními policejními jednotkami. Korsický prefekt Christophe Mirmand také ujistil, že nasadil všechny prostředky k tomu, aby vypátral pachatele útoku na hasiče. 

Premiér Valls odsoudil jak "netolerovatelný útok na hasiče", tak i "nepřijatelné znesvěcení muslimské modlitebny" a vyzval k respektování zákonů. Podobně ministr vnitra Bernard Cazeneuve kritizoval napadení hasičů a policisty. Znesvěcení modlitebny mu "zavání rasismem a xenofobií" - a takový útok na republikánské hodnoty nemůže podle něj zůstat bez trestu.

Nový šéf regionální správy Gilles Simeoni z řad korsických nacionalistů rovněž odsoudil "rasistické činy, které jsou pravým opakem toho, co na Korsice chceme". Ještě dříve vyjádřil svou podporu přepadeným hasičům.

Zdroj: francetvinfo.fr

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace