Na letecké show CIAF se v H. Králové představí přes 80 strojů

Na letecké show CIAF se v H. Králové představí přes 80 strojů
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: SU-27 Ukrajinských vzdušných síl
24 / 08 / 2017, 07:15

Na 24. ročníku mezinárodního leteckého festivalu CIAF bude od 2. do 3. září na královéhradeckém letišti k vidění 80 až 90 letadel a vrtulníků

Své zastoupení v Hradci Králové budou mít vojenské a civilní stroje z 12 států. Novinářům to dnes řekl Aleš Cabicar z týmu pořadatelů akce.

"Letiště bude pro veřejnost otevřené po oba dva dny od 8:00, letové ukázky začnou od 11:00 a předpoklad je, že budou končit před pátou hodinou," uvedl Cabicar. Pořadatelé slibují, že se na hradeckém nebi představí v letových ukázkách vojenské proudové stroje, vrtulníky, vidět budou také solová vystoupení či akrobatické skupiny.

"Do Hradce Králové přiletí ukrajinští SU-27, SU-24M v doprovodu transportního letounu IL-76," zdůraznil Cabicar. Například belgické letectvo představí na festivalu vrtulník A-109, který bude doprovázen letounem středního doletu C-130J Hercules. Přesný letový program zveřejní pořadatelé den před zahájením akce.

Jednodenní vstupenka pro dospělého bude za 300 korun, děti do 15 let a držitelé průkazu ZTP budou mít vstup zdarma. Parkovné za jeden den bude 100 korun.

Pro dopravu na letiště a z letiště budou moci návštěvníci využít zvláštních linek městské hromadné dopravy, které budou jezdit mezi autobusovým terminálem, hlavním vlakovým nádražím a letištěm. Mimořádná autobusová doprava bude na letiště jezdit v sobotu i v neděli dopoledne v patnáctiminutových intervalech, odpoledne budou odjezdy z letiště po půl hodině. V případě potřeby budou spoje posíleny, uvedl dnes dopravní podnik. Jízdenky si budou cestujících moci koupit u řidiče, cena bude 25 korun za jednu jízdu, děti mezi šesti a 15 lety budou platit 12 korun.

Letecká show do Hradce Králové v minulých letech přilákala desítky tisíc fandů letectví, například loni dorazilo na 40.000 lidí, kteří mohli vidět například lehký útočný a pozorovací letoun OV-10 Bronco z Francie a dalších devět desítek letadel a vrtulníků. CIAF se na hradeckém letišti koná od roku 1993. Výjimkou byla několikaletá přestávka, kdy byl v Brně.

Autor: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace