Na letišti v Malajsii někdo zapomněl tři Boeingy 747

Na letišti v Malajsii někdo zapomněl tři Boeingy 747
Popisek: První prototyp tohoto obra byl představen v roce 1968
08 / 12 / 2015, 15:15

Ne, to není vtip. Na letišti v Kuala Lupur v Malajsii někdo nechal tři letadla Boeing 747, přezdívané Jambo Jet. Zoufalí letištní úředníci dokonce vydali inzerát v novinách, aby se přihlásil jejich majitel.

Občas se stane, že člověk třeba zapomene, na kterém místě v podzemních garážích zaparkoval svůj vůz. U tak masivního a finančně nákladného stroje jako je letadlo typu Boeing, by se však dalo očekávat, že se tak snadno neztratí. Natož aby jeho majitel zapomněl, kde ho "zaparkoval". Stalo se to ale v Malajsii a nejedná se o jedno letadlo, ani o dvě, ale hned o tři bezprizorní Boeingy typu 747. Do nedávna se jednalo o největší osobní dopravní letoun světa, nyní je druhý největší po Airbusu A380. Přesto tyto "drobečky" někdo opustil na letišti v Kuala Lumpur, kde stojí již rok!

Letiště proto nechalo vytisknout inzerát v denících Malajsie Star a Sin Chew, ve kterém žádá majitele, aby si laskavě vyzvedl svá letadla. 

"Pokud se vám nepodaří vyzvednout si letadla do 14 dnů od data tohoto oznámení, vyhrazujeme si právo je prodat nebo s nimi jinak nakládat," dodává se v inzerátu.

Generální ředitel letiště Zainol Mohd Isa uvedl, že za rok, kdy stroje stojí na letišti, naskákala slušná suma za parkovné a další poplatky. Není však jasné, kdo nyní nese odpovědnost za letadla a veškeré související poplatky.

"Musí se za ně zaplatit parkovné - kam máme poslat účet?", ptá se ředitel letiště.

Letiště proto plánuje, že pokud se o letouny nikdo nepřihlásí, prodá je a finance využije právě na zaplacení všech nákladů. Na prodej však nejsou jen tato dopravní letadla. Malajsijské aerolinky, které v loňském roce utrpěly dvojí tragédii nejprve zmizením letu MH370 a pak sestřelením MH17 nad Ukrajinou, se snaží prodat nebo pronajmout svou flotilu šesti A380.

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace